Dopravní zpravodajství

Pro mnohé ten nejlepší antiradar, pro chytré řidiče velký pomocník v každodenním využívání jejich vozidla. Dopravní zpravodajství dokáže opravdu hodně zpříjemnit cestování, obzvláště pokud sedíme za volantem každý den.

Máme několik možností, z nichž jsou bez problémů použitelné dvě. Začneme tou trochu diskutabilní- online dopravní zpravodajství. Obsáhlost informacemi je příkladná, ale většina řidičů ho může využít pouze před cestou, protože mobilní internet v automobilu prostě nemá a nebo ho nemůže snadno používat (například na mobilním telefonu).

Lepší variantou je pak GPS navigace, která určitou formu zpravodajství podporuje. Jde převážně o základní informace o uzavírkách a větších problémech na trase. Postupně se ale toto zpravodajství vyvíjí a někteří výrobci už nabízejí opravdu aktuální a užitečné informace, jejichž šíře je naprosto dostačující.

Třetí způsob je pak nejpopulárnější, nejpohodlnější a vlastně i zcela zdarma. Jde o dopravní zpravodajství z našich rádií. Ta jsou si vědoma, že většina posluchačů jsou právě řidiči, kteří si jejich posloucháním krátí dlouhé a nudné cesty a zároveň se chtějí něco dozvědět o situaci na silnici. Rádia jim vycházejí vstříc a většina z nich poskytuje alespoň základní zprávy, které nám pomohou vyhnout se kolonám, nehodám a podobně. Je dobré zvolit některé z rádií, které se soustředí právě na region, kterým projíždíme, ale to je myslím samozřejmost. Rádiové zpravodajství pak může působit i dokonce jako nejlevnější antiradar. Jde o známé „agenty“, řidiče volající do rádia v případě, že narazí na hlídku policie měřící rychlost. Díky tomu mohou ostatní řidiči „ušetřit“ na případných pokutách.

Ale nezapomínejme, že dopravní zpravodajství není všespásné, byť bychom sledovali všechny tři varianty. Vždy jezděte s očima otevřenýma a s maximálním soustředěním, abyste nemuseli místo rádia volat asistenční službu pojišťovny, u které máme sjednané povinné ručení. Opatrnosti není nikdy dost.

Comments are closed.